Czy można mieszkać na dachu?

Odpowiedź brzmi: TAK
…i to bardzo komfortowo!

Jeżeli kiedykolwiek planowaliście chociażby weekendową wyprawę pod namiot, na pewno wiecie ile problemów może przysporzyć samo pakowanie się, nie wspominając o rozbiciu obozu po całym dniu zwiedzania lub całodniowej wyprawie np. w góry. Dodatkowa perspektywa codziennego rozbijania namiotu w plątaninie sznurków i namiotowych śledzi nie napawa optymizmem. I tutaj z pomocą przychodzi namiot dachowy ! Jego zalet w stosunku do tradycyjnego namiotu jest na pewno więcej niż wad.

Po pierwsze i co najważniejsze, to całkowita niezależność w kwestii doboru miejsca na nocleg. Nasz obóz możemy rozbić dosłownie wszędzie gdzie jesteśmy w stanie zaparkować samochód.

Po drugie, rozłożenie namiotu dachowego jest zdecydowanie prostsze i o wiele szybsze niż tradycyjnego namiotu. Ktoś może powiedzieć, że są namioty tradycyjne, które rozkładają się w dwie sekundy. Oczywiście, ale musimy wziąć pod uwagę fakt, że na rozłożeniu samego namiotu temat się nie kończy.

Pozostaje nam jeszcze rozciągnąć wszystkie mocowania, wbić śledzie, nadmuchać materac…. i dopiero wtedy możemy się położyć. Podsumowując, zajmie to wprawnemu biwakowiczowi jakieś 15-20 minut. Czyli jednak na dwóch sekundach temat się nie kończy.

Dla porównania namiot dachowy rozkłada się około 1 minuty ( oczywiście można to zrobić szybciej ) i jest gotowy do użytkowania już od tej chwili. Dlaczego ? Ponieważ nie musimy już dmuchać materaca, gdyż jest on już integralną częścią naszego namiotu. Materac ma grubość 8cm, wykonany jest z solidnej pianki i obszyty pokrowcem, który zawsze możemy zdjąć np. w celu uprania go. Nie musimy się również martwić o śledzie, sznurki itp ponieważ nasz namiot jest już solidnie zamocowany na dachu samochodu, więc pozostaje nam tylko i wyłącznie odpocząć po całym dniu zmagań.

Po trzecie, nasz obóz możemy zmienić w każdej chwili składając namiot chcąc np. wyjechać do sklepu lub po prostu zatrzymać się w innym miejscu. W tym celu wystarczy zatrzasnąć wieko namiotu, zabezpieczyć paskami i możemy ruszyć w drogę.

W namiotach typu hard shell ( sztywna obudowa wykonana z laminatów ) możemy dodatkowo umieścić nasz bagaż taki jak śpiwory, koce, pościel czy po prostu ubrania.

Oprócz praktycznych aspektów warto zwrócić uwagę na fakt, że namiot dachowy MiniCamp Explorer 125 jest całkowicie produkowany w Polsce. Jego konstrukcja została przez nas opracowana, a skorupa, jak i namiot są produkowane w naszym kraju.

Nam osobiście nie udało się znaleźć wad namiotu dachowego, porównując go z tradycyjnym, ale tę kwestię pozostawiamy już naszym użytkownikom. Jesteśmy jednak pewni, że wam również to się nie uda